Призови места в национален конкурс

Катедра „Етнология“ към Философо-историческия факултет на Пловдивския университет, с подкрепата на РИО Пловдив, проведе национален конкурс за есе за 12-класници под наслов „Опознай миналото, за да разбереш настоящето!“

В него взеха участие 34 ученика от цялата стана, а постъпилите есета показаха съпричастността на младите хора към теми, свързани с културното наследство, историята и националната идентичност в контекста на европейското културно многообразие.

В конкурса взеха участие Михаела Монова и Гергана Николова, ученички от 12а клас с преподавател г-жа Цветана Бачийска. Техните есета „Чуждите празници в българската култура – необходимост, подражание или…“ са класирани на ТРЕТО и ЧЕТВЪРТО място след печелившата десетка.

Участието в конкурса се признава за кандидатстудентски изпит и двете ученички могат да се запишат в бакалавърската програма по Етнология във Философо-историческия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“.